Integrovaný portál města Ostravy
  • Velikost písma:
  • A
  • A
  • A

Osobní nástroje

Veřejná správa

Poslední změna: Čtvrtek 23.05.2013 11:58 by admin

V této části Integrovaného portálu města Ostravy naleznete postupy při vyřizování úředních agend v působnosti statutárního města Ostravy a dalších orgánů veřejné správy, a odkazy na formuláře zveřejněné na externích portálech veřejné správy.

V sekci Životní situace naleznete základní postupy řešení úředních záležitostí v různých situacích a informace o úřadech a institucích, které řeší danou agendu. Popisy řešení životních situací mají jednotnou strukturu - informace o příslušném úřadě, potřebných dokladech, výši správních poplatků naleznete v popisech kontrétních životních situací. Jednotlivé oblasti jsou rozděleny na agendy řešené úřady statutárního města Ostravy - Magistrátem města Ostravy nebo úřady městských obvodů, pro rozšířené informace a informace o agendách v působnosti jiných úřadů a institucí budete přesměrování na Portál veřejné správy.

Portál veřejné správy je provozován Ministerstvem vnitra na adrese www.portal.gov.cz. Na tomto portále naleznete strukturované informace z různých oblastí výkonu veřejné správy, postupy řešení životních situací, informace o systému datových schránek ČR, přehled platné legislativy, informace o službách Czech Point, základních registrech veřejné správy a řadu dalších.

Pro komunikaci s institucemi veřejné správy můžete využít formulářů zveřejněných na externích portálech veřejné správy. Seznam externích portálů naleznete pod tímto odkazem.

Formuláře pro podání vůči úřadům statutárního města Ostravy naleznete na internetových stránkách města Ostravy a jednotlivých městských obvodů. Elektronické formuláře pro on-line podání jsou dostupné na www.esmo.cz

Kontakt

Kontaktní centrum MMO

599 499 311

844 121 314


Spojovatelna

599 444 444

Hlášení závad a poškození Neurgentní zelená linka městské policie

800 199 922

 

Czechpoint

 

Datove-schranky